klassvis totalt
Placering Startnr Namn Klubb BilÅk #1Åk #2Åk #3Snabbaste
Klass 1: 4WD
11Jan-Olof Renberg
Piteå MS
Skoda Fabia R5
02:04.01002:05.03002:05.220 02:04.010
22Roger Westin
Örnsköldsvik RK
Mitsubishi Evo5
02:16.05002:15.58002:15.550 02:15.550
Klass 2: 2WD
17Tommy Carlström
NMS Boden
Toyota Starlet
02:13.21002:14.17002:09.500 02:09.500
217Peter Westin
NMS Boden
Toyota Corolla
02:11.27002:09.55002:11.060 02:09.550
315Thomas Lahti
NMS Boden
Volvo 940
02:14.79002:12.63002:10.680 02:10.680
49Mats Vidgren
NMS Boden
Volvo 940
02:13.10002:12.80002:11.160 02:11.160
516Lars Johansson
NMS Boden
Volvo 940
02:23.83002:14.11002:11.920 02:11.920
66Patrik Larsson
Piteå MS
Ford Escort
02:14.74002:18.20002:12.400 02:12.400
710Anders Bergström
NMS Boden
Honda Civic Type R
02:17.12002:15.20002:13.520 02:13.520
811Joakim Persson
Umeå AK
Volvo 240
02:18.21002:16.21002:14.440 02:14.440
912Ingemar Svensson
NMS Boden
Volvo 940
02:19.17002:15.90002:15.810 02:15.810
108Mattias Hansén
NMS Boden
Volvo 940
02:16.41002:17.66002:16.350 02:16.350
1114Dennis Jönsson
Luleå MS
Volvo 940
02:16.69004:00.00004:00.000 02:16.690
124Samuel Miettinen
Haparanda SMS
Honda Civic Type R
02:17.90004:00.00004:00.000 02:17.900
135Jonas Stenberg
Skellefteå MS
Ford Sierra
02:23.92002:22.83002:18.840 02:18.840
1418Roland Åström
Vännäs MK
Opel Astra OPC
02:29.38002:20.64002:20.790 02:20.640
Klass 3: VOC mekonomen
120Brage Lundmark
Piteå MS
Volvo 940
02:17.92002:15.56002:14.490 02:14.490
221Alexander Pettersson
NMS Boden
Volvo 940
02:20.98002:17.47002:16.150 02:16.150
319Mathias Johansson
NMS Boden
Volvo 940
02:22.34002:19.06002:17.180 02:17.180
422Rasmus Hansén
NMS Boden
Volvo 940
02:22.18002:19.11002:18.200 02:18.200
Klass 4: Grupp F
125Esa Makslahti
Haparanda SMS
Lexus IS200
02:45.36002:24.53002:24.530 02:24.530
Klass 8: Historiska Bilar/ Appendix K
128Anton Mattsson
Umeå AK
Volvo 242
02:18.75002:13.88004:00.000 02:13.880
227Kenneth Andersson
Piteå MS
Saab V4
02:19.96002:17.14002:14.960 02:14.960
329Leif EK
Vännäs MK
Volvo 242
02:30.52002:25.67002:23.840 02:23.840
Klass 6: RA Isracing Special klass 2 och RC Super Nat 2400
140Andreas Gunnarsson
Skene MS
Volvo 240
02:20.03002:17.68002:14.560 02:14.560
Klass 7: Rallycross 2150
157Robert Nyström
Luleå MS
Opel Kadett
02:18.16002:15.67002:15.560 02:15.560
2179Jonas Lindberg
Gargnäs MK
Volvo 240
02:21.28002:17.11002:16.750 02:16.750
398Zebastian Forsgren
Lycksele MK
Opel kadett
02:28.35002:22.93002:17.730 02:17.730
Klass 13: Folkrace Junior
130Sonny Lundström
NMS Boden
Volvo
02:24.62002:21.41002:19.840 02:19.840
232Linus Lundström
NMS Boden
Opel
02:57.55002:45.34002:45.110 02:45.110
331Ebbe Ahlqvist
Piteå MS
Volvo
04:00.00003:36.43004:00.000 03:36.430
Klass 13: Folkrace
135Marcus Nyström
Piteå MS
Saab
02:18.90002:13.85002:12.440 02:12.440
246Jörgen Stenberg
NMS Boden
Audi
02:18.39002:14.19002:16.740 02:14.190
338Björn Morin
Piteå MS
Opel
02:29.68002:14.94002:32.120 02:14.940
449Ulf Isaksson
Piteå MS
Subaru
02:22.56002:16.80002:18.150 02:16.800
545Kevin Wallstål
Piteå MS
Volvo
02:29.80002:19.27002:24.520 02:19.270
647Roger Ignberg
Piteå MS
Volvo
02:30.45002:22.23002:19.830 02:19.830
742Jonny Stavbom
MK Speed
Saab
02:21.34002:19.94002:30.020 02:19.940
837Clas Indset
BK Dundret
Saab
02:25.57002:23.22002:24.560 02:23.220
944Daniel Åström
Piteå MS
Opel
04:00.00002:25.21002:32.020 02:25.210
1043Rickard Mettävainio
BKD Gällivare
Opel
02:27.45002:32.83002:25.780 02:25.780
1139Fredrik Lidström
Tväråns IF
Volvo
02:30.75002:27.09004:00.000 02:27.090
1248Max Wikdahl
Piteå MS
Volvo
02:31.66002:28.44004:00.000 02:28.440
1334Emil Lundin
Luleå MS
Volvo
02:32.58004:00.00004:00.000 02:32.580
Totalt antal deltagare: 44
Senast Updaterad